BRNO - CENTRUM: Joštova 4, 602 00 Dentema.cz

Bělení zubů Brno u MUDr. Matěje Jurisy

V naší ordinaci poskytujeme možnost domácího i ordinačního bělení.

Domácí bělení probíhá tak, že Vám vyrobíme průhledný plastový nosič, do kterého si sami doma aplikujete bělicí gel. Nosič s gelem je nutno nosit několik hodin každý den nebo na noc, dokud není dosaženo požadované bělosti zubů – obvykle cca 2 týdny.

Ordinační bělení se provádí pod profesionální kontrolou v naší ordinaci a trvá obvykle kolem 1,5hod. Pro tento druh bělení používáme 35% peroxid vodíku od firmy YOTUEL, konkrétně systém YOTUEL® SPECIAL, protože pouze takto vyšší koncentrace peroxidu zaručuje rychlý a efektivní výsledek.

Je nutné podotknout, že vaše zuby musíme nejdříve prohlédnout, odborně vyšetřit, ošetřit všechny kazy, protože kdyby se peroxid dostal do zubního kazu, způsobil by bolest. Dále doporučujeme absolvovat hodiny dentální hygieny, kde je Vám odstraněn zubní kámen a naučíte se správně pečovat o vaše zuby. Až poté lze začít s bělením zubů.

Důležité kroky během bělení a po vybělení:

Nejdůležitější je dodržovat tzv. bílou dietu. (podrobnější informace obdržíte na letáku v naší zubní ordinaci)

Vlivem bělícího prostředku je totiž povrch zubů náchylnější ke vstřebávání vnějších barviv a nežádoucí zabarvení zubů se při nedodržení této “diety“ rychle obnoví.

Dále je také nutné před, během i po aplikaci bělícího prostředku dodržovat důslednou ústní hygienu.

Po bělení byste v některých případech mohli mít zuby citlivější například při konzumaci studených či horkých tekutin. Tyhle potíže se vyskytují u 10% pacientů několik hodin po vybělení, avšak během jednoho dne prakticky vymizí.

Výsledný efekt závisí především na dokonalé hygieně dutiny ústní, dále na složení stravy, kouření a celkovém životním stylu. Pouze dokonalou hygienou zpomalíte usazování pigmentů na vašich zubech. Po čase, který je vždy velmi individuální – nejdříve 12 měsíců, je možné ordinační bělení opakovat.

Po ordinačním bělení můžete ještě zesvětlit odstín svých zubů pomocí domácího bělení, které také poskytujeme v naší ordinaci.

Poskytujeme možnost zakoupení dárkových poukázek na bělení!

Ordinační doba:

Pondělí 7.30 - 12.00 13.00 - 17.00
Úterý 7.30 - 12.00 13.00 - 17.00
Středa 7.30 - 12.00 13.00 - 17.00
Čtvrtek 7.30 - 12.00 13.00 - 17.00
Pátek 7.30 - 12.30 13.00 - 14.00
  • Nepřítomnost prosíme hlásit nejméně 24 hodin před ošetřením
  • Akutní pacienti - volejte prosím od 7.30. Děkujeme.